Ecocapsule

Komentarz

Eko-budownictwo

Życie w małej, zasilanej energią słoneczną kapsule to już nie tylko pieśń przyszłości i marzenie projektantów. Taki dom stworzyli Słowacy. Autorom projektu udało się stworzyć samowystarczalny dom w kształcie jaja, który można zabrać w dowolne miejsce na świecie.

Ekokapsuła (Ecocapsule) została zaprojektowana przez słowacką firmę Nice Architects. Jak twierdzi producent, mogą w niej komfortowo mieszkać dwie osoby. Mobilny dom ma dwa okna i jest wyposażony w łóżko, aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i toaletą, stół oraz krzesła.

Samowystarczalna

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Co najważniejsze, każda kapsuła jest w pełni samowystarczalna, dzięki baterii zasilanej energią słoneczną. Panele słoneczne o powierzchni 2,6 metra kwadratowego dostarczają 600W energii, a turbina wiatrowa generuje energię o mocy 750W.
Jajowate mieszkanie jest także wyposażone w baterię o pojemności 9,744 Wh. Ponadto, ekologiczny dom posiada system zbierania wody deszczowej w specjalnym zbiorniku.

Dom ma 445 cm długości 220 cm szerokości i 256 cm wysokości. Waży 1,5 tony.

Źródło grafiki: ecocapsule.sk

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Autor: tol / Źródło: The Huffington Post, Mashable

Źródło: www.tvn24bis.pl


Freedom

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Freedom

Latest posts by Freedom (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 − 68 =