Pokrewne dusze a relacje karmiczne czyli jak to w związkach bywa?

Coś dla duszy

Bliźniacze płomienie i pokrewne dusze to tego typu relacje, które zawsze fascynowały mnie najbardziej. Co zbliża ludzi do siebie? Dlaczego zaczynamy angażować się w związki, które maja swój cel, które nie istnieją bez przyczyny?

Każdy z nas zawsze marzył o tym by nie tylko się zakochać, ale być częścią „tej jedynej” miłości, która zdarza się tylko raz w życiu.

Ale tak jak i my się zmieniany, zmieniają się nasze historie miłosne.

Nie satysfakcjonują nas już tradycje związki albo takie które zdają się spełniać utarte schematy powtarzane w naszych rodzinach od pokoleń. Związki, które są spełnieniem pewnych ideałów i wartości, które nam przekazano i które powinniśmy chcieć wcielić w życie.

Szaleńczo zatracamy się w gonitwie za tą jedyną miłością w życiu, za tą idealną połówką – ale czy zdajemy sobie sprawę czym tak naprawdę różnią się od siebie bliźniacze płomienie od pokrewnych sobie dusz czy relacji karmicznych?

Nadrzędna prawdą o tym wszystkich typach relacji jest fakt, że żadna z nich nie jest lepsza od drugiej. Wszystko zależy od tego w jakim życiu narodziliśmy się tym razem, tu i teraz na ziemi, i jakie lekcje mamy do odrobienia.

Może się zdarzyć, że nie doświadczymy żadnej z tych relacji przez całe życie, kiedy inni doświadczą każdego z trzech typów.

Tak naprawdę to bardzo często nie zdajemy sobie sprawy w którego rodzaju relacji byliśmy, nawet długo po tym, gdy jej czas dobiegnie końca, a nauką,którą nam przyniosły została już gruntownie przetrawiona.

Jedna z relacji, w które często wchodzimy, to relacja karmiczna. Relacje karmiczne to często lekcje, których nie byliśmy w stanie odrobić w poprzednich życiach – to właśnie te osobymają zmienić nasze życie, dlatego kontakt z nimi często nie należy do najłatwiejszych.

Uzależnienie od karmicznych relacji polega na tym, że niezależnie od liczby prób które podejmiemy by je porzucić – one wciąż będą wracać.

Ale to właśnie dlatego, że relacje karmiczne nigdy nie będą działać – nie zostało nam dane żyć z naszymi karmicznymi partnerami.

Może Ci być trudno to zaakceptować, szczególnie, że często nie jest to kwestia miłości albo dopasowania. Coś po prostu nie działa, nieważne jak bardzo byśmy się nie starali i pragnęli by zaczęło. I najgorsze co możesz zrobić w tym momencie to nie pozwolić tej relacji odejść.

Relacje karmiczne płoną żywym ogniem i czasem nawet wydają się toksyczne, ale ich celem jest właśnie pojawić się w naszym życiu, zmienić nas i na koniec zostawić.

Często ludzie, którzy pobrali i rozwiedli się młodo, zrobili to właśnie ze swoimi karmicznymi partnerami, zamiast zostawić ich, kiedy przyszedł na to odpowiedni czas.

Najważniejsza lekcja, której musimy się nauczyć to być tak silnym i twardym by pozwolić im ruszyć do przodu i odejść, kiedy przyjdzie czas, ponieważ nieważne w jakiej relacji jesteśmy teraz, nie możemy pozwolić się spętać, byleby tylko jej nie utracić.

Niemniej jednak cześć z nas mogła doświadczyć kilku relacji karmicznych w ciągu życia i kiedy uda nam się już wyciągnąć wnioski z nauk, które ze sobą przyniosły ich następstwem często staje się miłość, która łączy bratnie dusze.

Bratnie dusze może połączyć najlepszy rodzaj miłości – prostej i słodkiej, a jednocześnie złożonej jak bukiet dojrzałego merlota.

Bratnie dusze to często Ci których poślubiamy i Ci z którymi chcemy budować życie, ponieważ łączmy nas z nimi wyjątkowa więź. To oni zdaja się właśnie być Tymi ludźmi, idealnie odpowiednimi, tymi, którzy potrafią poruszyć nas na zupełnie innym poziomie.

Tak samo jak wspaniale, tak niezwykle trudne potrafią być relacje z naszymi bratni duszami.

Jednym z powodów, dla których tak ciężko jest nam określić w jakiego typu relacji żyjemy teraz, jest to, że każda z nim przyniesie nam wyzwania.

Żadna z nich nie istnieje tez po to by sprawić ze nasze życie będzie łatwiejsze albo przyjemniejsze.

I niezależnie od tego jaka to jest relacja, miłość, na która zasłużyliśmy przyjmie taką formę w jakiej dane jej było zaistnieć po obyś stronach, ponieważ jeśli kogoś prawdziwie kochany, najlepszą rzeczą która możemy dla niego zrobić, to pozwolić być mu wolnym, bo jeśli coś jest przeznaczone by wrócić, to wróci pomimo wszystko.

A jeśli nie, to stali się oni jednymi z najpiękniejszych lekcji jakie dane nam było otrzymać w życiu.

Tłumaczenie: Zoya Zoryan
Źródło: themindsjournal.com


Freedom

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Freedom

Latest posts by Freedom (see all)