W Berlinie powstaje supermarket bez opakowań

Coś dla ciała

W Berlinie powstanie pierwszy w Europie supermarket, gdzie produkty nie będą w nic opakowane. Nie będzie też foliowych siatek przy kasach. To jak wynieść zakupy ze sklepu? Przynieść własne opakowania – odpowiadają założycielki nietypowego supermarketu i zapowiadają rewolucję w sposobie, w jaki kupujemy w supermarketach.

Chcemy zrobić rewolucję w zakupach – zapowiadają Sara Wolf i Milena Glimbowski, które niedługo otworzą Original Unverpackt (Oryginalnie Niezapakowane) – jedyny w Europie supermarket bez opakowań. I najwyraźniej wiedzą, co mówią. W ciągu dwóch tygodni od umieszczenia swojego projektu na serwisie crowd-fundingowym (pozwalającym każdemu wpłacić niewielki datek na realizację interesujących projektów) kobiety zebrały 100 tysięcy euro.


Freedom

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Freedom

Latest posts by Freedom (see all)