Mimi Kirk – 80 letnia Miss Wegan

Coś dla ciała

Oczywiście, że każdy ma pragnienie bycia zdrowym. Nie każdy jednak ma w sobie upór i siłę, aby zmienić sposób swojego dotychczasowego życia. Jeśli chcesz zjeść kukurydzę pokrytą cukrem i solą, nie ma problemu. To twoja decyzja. Nasza bohaterka niniejszego artykułu ma na imię Mimi i kształci młodych i starszych wegan na temat prowadzenia szczęśliwego i zdrowego stylu życia, przyjaznego dla naszego środowiska i dla samych siebie.

Fakt ten jest inspirujący – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na to, czy nie.

Do pewnego stopnia możemy zrozumieć, dlaczego weganizm wpadł w pułapkę bycia silnie związanym z milionerami lub dziećmi lat 90. i 80. XX wieku. Większość osób spożywa co najmniej niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego od urodzenia – weganizm jest zmianą tego stylu życia. Jest wiedzą, którą można pogłębiać wraz z własnym rozwojem o otaczającym świecie. I na szczęście dla naszego młodszego pokolenia. Są tymi, którzy wychowali się w kulturze, gdzie nie muszą poświęcać pół godziny na pozyskiwanie informacji z biblioteki; zamiast tego mają w telefonach wyszukiwarki, w znaczmy stopniu ułatwiające dostęp do wiadomości.

Można by przypuszczać, że weganie wymarli w wieku powyżej 35 lat. Tylko dlatego, że nie wszyscy są na Instagramie czy Facebooku, dzieląc się swoimi pysznymi, opartymi na białku roślinnym przepisami z pięknie przefiltrowanym obrazem. Nie oznacza to, że nie istnieją. Wręcz przeciwnie! W rzeczywistości są bardzo żywi i edukują świat o korzyściach płynących z odchodzenia od spożywania mięsa i produktów mlecznych. Mimi Kirk to 80-letnia weganka, autorka bestsellerowej książki “Young On Raw Food”. Będąc weganką od ponad 40 lat, Mimi relacjonuje momenty, które zmieniły ją w współczującą, pełną empatii i radości z życia wegankę.

Znam wielu ludzi w moim przedziale wiekowym, którzy oglądają moje filmy na YouTube i przeszli na dietę wegańską. Jak mówię ludziom w moich filmach, nigdy nie jest za późno, aby stać się weganinem; nigdy nie jest za późno na zmianę! – wyjaśnia Mimi Kirk.

Pierwszy krok weganizmy to świadomość

Co takiego się stało, że Mimi zrobiła ten pierwszy krok w stronę odrzucenia mięsa ze swojej diety?

Studiowałam filozofię hinduską i medytowałam w tym czasie. Dorastałam, jedząc mięso; moja matka rzeczywiście myślała, że ​​mięso jest ważne przy każdym posiłku, tak jak w wielu standardowych amerykańskich domach. Ale pewnego dnia zjadłam kawałek pieczonej wołowiny i uświadomiłam sobie, że to jest czyjeś ciało, i od tego momentu podjęłam decyzję o wyeliminowaniu go z mojej diety.

Jednak nie było to czymś łatwym do przyjęcia – świadomość, że zwierzęta są niewinnie mordowane na ludzkie “paliwo”, sprawiało, że Mimi czuła się z tym okropnie. Właśnie wtedy Mimi zdecydowała się przejść na weganizm. W rzeczywistości surowy aspekt jej stylu życia nastąpił później w latach sześćdziesiątych z powodu problemów zdrowotnych z jakimi od lat miała problem. Po konsultacjach lekarskich doszła do wniosku, że “raw dieta” będzie najlepsza dla Jej zdrowia

Na początku surowe jedzenie nie brzmiało dla mnie dobrze, byłam prawdziwym smakoszem i uwielbiałam gotować. Dieta roślinna była świetna, bo mogłam gotować tak wiele pysznych rzeczy, jednak nie rozumiałam raw. Myślałem, że to tylko pałeczki marchewek, seler i zimne jedzenie przez cały czas. Ale pomyślałam, że jeśli to wyleczy moje problemy zdrowotne, to dam sobie szansę. Zaczęłam wyciskanie soku i jedzenie obfitości surowych pokarmów – opowiada Mimi.

 

Mimi tworzy własne surowe przepisy, ponieważ sama dokładnie wiedziała co chce jeść, aby jej smakowało. Wśród innowacyjnych, pełnych wegańskich przepisów kulinarnych, “surowa” szef kuchni poznała czym naprawdę jest raw-wegańska dieta. Po stworzeniu własnych zestawów żywności stwierdziła, że niezwykle łatwo jest trzymać się surowej diety.

Edukacja społeczna

Mimi Kirk znana jest również z międzynarodowych wykładów, w których uczy dorosłych i dzieci świadomej decyzji wyboru dobra dla siebie i innych ponad zabijanie.

Spotykam ludzi w różnym przedziale wiekowym, którzy angażują się i piszą do mnie. Od tak młodych jak 11 lat, aż do mojego wieku i starszych. Miałam rodziców, którzy przychodzili do mnie na wystawach, mówiąc mi, że moja książka jest ulubionym prezentem ich dziecka. Myślę, że to niesamowite, że mogę być inspiracją dla całego mnóstwa ludzi w różnym wieku, nie tylko starszych wegan. I to daje mi wiele radości.

Widzę, że jestem wzorem do naśladowania; ludzie mówią mi, że jestem dla nich inspiracją. W pewnym sensie jest to presja, która sprawia, że ​​jestem bardzo ugruntowana. Zawsze podkreślam, że żyję swoim życiem tak, jak mówię innym ludziom, by żyli swoim – dodaje Mimi.

Społeczeństwo często jest zaabsorbowane celebrytami, którzy zaczynają przyzwyczajać się do weganizmu. Media społecznościowe koncentrują się na nowicjuszach, którzy raczkują na wegańskiej drodze. Zapominamy o przywódcach, którzy karmili ich swoją wiedzą i motywacją, którzy jako pionierzy rozwijali świadomość wegańskiej filozofii, gdyż weganizm to nie dieta – to styl życia, który przekłada się nie tylko na to co zjadamy.

Wegańskie nie zawsze jest zdrowe

Możesz być weganinem, ale możesz być weganinem z fast-foodów. Na rynku jest wiele wegańskich potraw, które niekoniecznie są zdrowe – mówi Mimi.

Rynek żywności wegańskiej rośnie bardzo szybko. Ale musimy sobie uświadomić, że na wegańskich półkach pojawia się również mnóstwo przetworzonych śmieci. Wielu wegan żyje stylem dzisiejszej mody przetworzonych sojowych parówek i wegańskich serów. Ilu z nas jest faktycznie wychowało się po właściwej, odżywczej stronie weganizmu? Czy wiesz, ile cukru rafinowanego , tłuszczów nasyconych, konserwantów i polepszaczy jest ukrytych w Twoim jedzeniu? To pozwala nam podkreślić jedną z najbardziej unikalnej wiedzy starszych wegan, takich jak Mimi.

Mimi nie tylko pasjonuje się nauczaniem w każdym wieku życia bez okrucieństwa wobec zwierząt, ale jest także niezwykle zaangażowana w edukowanie o właściwych sposobach odżywiania swojego ciała. I zapewne jest to ukryty problem w obrębie weganizmu. Tylko dlatego, że usunąłeś nabiał i mięso, które zawierają wysoki poziom tłuszczów nasyconych i konserwantów, nie oznacza, że zachowujesz zdrowy styl życia.

Wegańska idea

Tu pojawia się jedna z największych wegańskich filozofii. Wy, którzy decydujecie się na raw-weganizm – nie tylko jesteście ostrożni wobec otaczającego was świata szanując każdą istotę na ziemi, dbacie także o zdrowie i młody wygląd swojego ciała. Mimi Kirk, mimo swojego wieku, jest ciągle atrakcyjnym na to dowodem.

Mój wiek, który dla mnie jest niczym (mam 80 lat w tym roku), jest szokiem dla niektórych osób. Ale nie chodzi o to, ile mam lat. Mam długie włosy i ubieram się jak dwudziestolatka – bo czuję się młoda. Bycie “surowym” weganinem to droga do zdrowia.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę wejść do kuchni i zrobić orzeźwiający, owocowy koktajl z orzechami arachidowymi czy nie, jest jedna rzecz, której każdy może uczyć od miss najseksowniejszej weganki po 50-tce – niezależnie od tego, czy jesteś weganinem czy nie:

Myślę, że najważniejszą rzeczą jest to, że wszyscy musimy uczyć się kochać innych i samych siebie, ponieważ w ten sposób najlepiej dbamy o świat wokół nas – mówi Mimi.