Ecocapsule

Komentarz

Eko-budownictwo

Życie w małej, zasilanej energią słoneczną kapsule to już nie tylko pieśń przyszłości i marzenie projektantów. Taki dom stworzyli Słowacy. Autorom projektu udało się stworzyć samowystarczalny dom w kształcie jaja, który można zabrać w dowolne miejsce na świecie.

Ekokapsuła (Ecocapsule) została zaprojektowana przez słowacką firmę Nice Architects. Jak twierdzi producent, mogą w niej komfortowo mieszkać dwie osoby. Mobilny dom ma dwa okna i jest wyposażony w łóżko, aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i toaletą, stół oraz krzesła.

Samowystarczalna

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Co najważniejsze, każda kapsuła jest w pełni samowystarczalna, dzięki baterii zasilanej energią słoneczną. Panele słoneczne o powierzchni 2,6 metra kwadratowego dostarczają 600W energii, a turbina wiatrowa generuje energię o mocy 750W.
Jajowate mieszkanie jest także wyposażone w baterię o pojemności 9,744 Wh. Ponadto, ekologiczny dom posiada system zbierania wody deszczowej w specjalnym zbiorniku.

Dom ma 445 cm długości 220 cm szerokości i 256 cm wysokości. Waży 1,5 tony.

Źródło grafiki: ecocapsule.sk

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Źródło zdjęcia: ecocapsule.sk

Autor: tol / Źródło: The Huffington Post, Mashable

Źródło: www.tvn24bis.pl


Freedom

Freedom

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Freedom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 − = 52